Smakując Nadzieję: Grillowanie Plonów Ogrodu Fundacji

Smakując Nadzieję: Grillowanie Plonów Ogrodu Fundacji

Wspólnota Mokotowskiego Hospicjum Świętego Krzyża, zainspirowana bogatym plonem ogrodu fundacji Quest, postanowiła uczcić tę wyjątkową inicjatywę niezwykłym wydarzeniem. Letni dzień stał się doskonałą okazją do zorganizowania grillowania, podczas którego wykorzystano świeże warzywa i zioła z własnego ogrodu.

Mieszkańcy hospicjum, personel oraz wolontariusze zebrali się na terenie ogrodu, aby wspólnie celebrować owocną pracę i radość płynącą z rozwijającego się projektu. Atmosfera była pełna entuzjazmu, a aromaty unoszące się z grillowanego jedzenia kusiły zmysły, tworząc wyjątkowy nastrój jedności i wspólnoty.

Wolontariusze z Fundacji Quest, którzy od samego początku aktywnie uczestniczyli w zakładaniu ogrodu, również zaangażowali się w organizację grillowania. Przygotowali specjalne potrawy, w których głównymi składnikami były świeże warzywa i zioła z ogrodu. Sałatki z pomidorów, ogórków i rukoli, aromatyczne ziołowe marynaty do mięsa oraz warzywne szaszłyki zyskały uznanie wszystkich uczestników.

Grillowanie stało się nie tylko okazją do degustacji pysznych potraw, ale przede wszystkim momentem integracji i radości. Pacjenci hospicjum, chociaż zmagający się z trudnościami zdrowotnymi, chętnie uczestniczyli w przygotowaniach i podziwiali efekty swojej pracy w postaci smakowitych potraw na grillu. To wyjątkowe wydarzenie sprawiło, że ogrodowy projekt Fundacji Quest stał się źródłem pozytywnych doświadczeń i niezapomnianych chwil dla wszystkich uczestników.

W trakcie grillowania odbywały się również krótkie przemówienia, podczas których pacjenci dziękowali wolontariuszom i Fundacji Quest za nieocenione wsparcie oraz za możliwość uczestnictwa w projekcie ogrodu. Te chwile stanowiły okazję do wyrażenia wdzięczności i wzajemnej życzliwości.

W rezultacie, to nietypowe grillowanie stało się symbolicznym wydarzeniem, które podkreśliło siłę wspólnoty i potencjał pozytywnych zmian, jakie może przynieść prosty, ale niezwykle wartościowy projekt. Dla pacjentów hospicjum, ogrodowy ogród stał się miejscem nie tylko pracy i terapii, ale także źródłem radości, nadziei i solidarności. Grillowanie z plonów ogrodu stało się kulminacyjnym momentem, podsumowującym owocną współpracę między Fundacją Quest a Mokotowskim Hospicjum Świętego Krzyża.